Am probleme cu încrederea. Nu am niciodată siguranţa că îi pot spune unei persoane absolut tot ce gândesc, pentru că mintea mea, atunci când funcţionează, generează o mulţime de idei pe care lumea le-ar considera aberante, inutile poate, datorită faptului că sunt neobişnuite. Reconosc, de multe ori îmi este teamă de foarte probabilele reacţii negative din partea individului cu care port o conversaţie, aşa că mă limitez să spun doar esenţialul, fără vreun cuvânt sau două în plus. Numărul de persoane care mă consideră un ciudat din această cauză creşte îngrijorător de repede, dar nu eu sunt cel care se îngrijorează (nu-mi pasă de acest aspect), ci societatea în general, şuşotind pe la spatele meu "vai săracul, ce prost e".
În internet găsesc un refugiu împotriva acestor oameni răi care "îmi vor doar binele", mă simt mai deschis, cu toate că stau închis în cameră, şi simt că vă pot împărtăşi rezultatele unui hobby de-al meu, photoshop-atul, pe care îl practic de câţiva ani şi sunt un "self-made-man" în domeniu, am învăţat singur să folosesc programul. Bineînţeles, nu ştiu să îl folosesc pe deplin, încă învăţ, dar ideea e că nu sunt un începător.
Aici sunt câteva exemple de poze editate de mine, în vremuri de plictiseală acută:
Dacă aceste porcărioare v-au provocat cel puţin un început de rânjet, înseamnă că merită să le continui fabricarea.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu